10 prekvapivo skrášľujúcich účinkov kokosového oleja

Začnite s kokosovým olejom!

Možno ste už vymenili svoj pôvodný olej v kuchyni za kokosový olej, vedeli ste ale že môžete vymeniť niektoré z vašich skrášľujúcich kozmeticiých prípravkov za tento zázračný olej? Táto univerzálna prísada môže byť použitá na hydratáciu pokožky, odstránenie make-upu a to je len začiatok. Tu sú niektoré zo spôsobov ako môžete začleniť kokosový olej do vašej každodennej skrášľovacej rutiny.

 

DSC_5283_900-80

 

Vlasová maska

Kokosový olej je pevnej konzistencie pri izbovej teplote a mení sa na tekutinu pri teplote nad 24°C. V sprche ho rozpustíte ľahko vložením nádoby s olejom pod prúd teplej vody. Po bežnom umytí vlasov šampónom naneste na mokré vlasy dostatočné množstvo kokosového oleja. Nechajte pôsobiť najmenej 5 minút a vlasy získajú prirodzený lesk.

 

Telový olej

Krémová konzistencia kokosového oleja ho predurčuje na hydratáciu celého tela. Hneď ako vyjdete zo sprchy naneste na teplú pokožku súvislú vrstvu kokosového oleja aby sa vsiakol. Ak pridáte zopár kvapiek oleja mäty priepornej alebo levandule, získate skvelý masážny olej.

 

Balzám na pery

Popraskané pery nemajú šancu proti ultra-hydratačnému kokosovému oleju. Na praktické prenášanie môžete použiť držiak na kontaktné šošovky, ktorý naplníte kokosovým olejom a pokojne hodíte do kabelky a bude poruke celý deň.

2015-07-28_15-36-572015-07-28_15-37-052015-07-28_15-37-16

 

Zjemnenie pokožky okolo nechtov

Pomocou prsta naneste malé množstvo kokosového oleja na nechty a na pokožku okolo nich a nechajte ho vstrebať. Vaše nechty aj s okolitou pokožkou budú hydratované a ruky budú vyzerať mladšie.

 

Očný krém

Koža pod očami je jemná a tenká takže je náchylná na vrásky, opuchy a tmavé kruhy pod očami. Ak vás neláka myšlienka utratiť všetky úspory na drahé očné krémy tak stavte na kokosový olej. Vezmite len štipku oleja medzi prsty aby sa roztopil a potom jemne potľapkajte pod vašimi očami.

 

Pomocník proti strapatým vlasom

Vezmite medzi prsty kokosový olej iba veľkosti hrášku, nechajte roztopiť medzi končekami prstov a potom naneste niekoľko centimetrov od korienkov vlasov a vyhnete sa strapateniu na celý deň. Ak máte silnejšie, hrubšie vlasy tak naneste olej od polovice dĺžky vlasov až po končeky vlasov. Ako bonus získate vlasy lesklé a naviac jemnejšie.

 

Zvýraznovač

Lesklá, čerstvo vyzerajúca pleť je príťažlivá. Ak ju nemáte prirodzene od narodenia tak ju môžete získať pužitím kokosového oleja na vrcholky lícnych kostí, tesne nad hornou perou a tesne nad obočím. Olej tieto časti hydratuje a budú vyzerať výraznejšie.

 2015-07-28_15-37-242015-07-28_15-43-51

Odličovač

Jedna čajová lyžička kokosového oleja vás zbaví celodenného make-upu bez ohľadu na jeho stálosť. Rozmasírujte si roztopený olej po tvári a sledujte ako sa make-up rozpúšťa, potom len opláchnite vodou. Môžete si vyrobiť vlastné odličovacie obrúsky s kokosovým olejom. Stačí jedna čajová lyžička na jeden obrúsok, vložte obrúsky do plastového sáčku a nechajte nasiaknuť cez noc. Takto napustené obrúsky môžete jednoducho prenášať v kabelke a mať vždy pri sebe.

 

Telový peeling

Zmiešajte polovicu šálky morskej soli alebo cukru s rovnakým množstvom roztopeného kokosového oleja a potom rukami rozotrite na pokožku. Tento peeling hydratuje pokožku a odstráni odumreté bunky. Výsledkom je pokožka jemná ako batoľa. Ak pridáte trochu viac soli a lebo cukru môžete peeling použiť aj na extra tvrdú kožu na nohách a lakťoch. Zo sprchy vyjdete s jemne tropickou arómou, prípadne môžete pridať aj levandulový olej.

 

Krém na holenie

Minul sa vám krém na holenie? Stačí mať poruke kokosový olej. Nahrejte nádobu s kokosovým olejom v teplej vode a naneste na nohy pred holením. Holiaci strojček bude hladko kĺzať po pokožke a docielite extra hladké oholenie a navyše vaše nohy budú hydratované počas holenia. Kedže kokosový olej je veľmi klzký tak bude jednoduchšie holiť sa mimo sprchy aby sa vám holiaci strojček nešmýkal z mokrej ruky.

 

Kokosový olej v rôznych baleniach nájdete u nás v eshope...

 

Zdroj: http://www.health.com