Mladý zelený jačmeň - výnimočný doplnok stravy (1.časť)

 

Mladý jačmeň spôsobuje úľavu od ulceróznej kolitídy, slúži na prevenciu a liečbu rakoviny, posiluje imunitný systém, čistí a detoxikuje organizmus, chráni bunky pred žiarením a poškodením buniek, má schopnosť bojovať proti rôznym závislostiam a regeneruje poškodené bunky a tkanivá. Udržuje zdravú pokožku, udržiava rovnováhu medzi zásaditým a kyslým prostredím, prispieva k metabolizmu kostí, podporuje flexibilitu a vykazuje omladzujúce účinky na celé telo.

 

2015-08-20_14-12-30

 

Keď hovoríme o mladom jačmeni, máme na mysli mladé mäkké zelené výhonky ktoré sa objavujú na rastline jačmeňa. Patrí medzi najstaršie pestované rastliny na svete a jej história sa datuje 5000 rokov pred Kristom. Mladý jačmeň bol veľmi oblúbený u starovekých Grékov a Rimanov vďaka jeho vysoko výživnému profilu. Okrem toho že bol dlho používaný ako krmivo pre hospodárske zvieratá, v poslednej dobe získal popularitu po celom svete vďaka jeho schopnosti liečiť široké spektrum ochorení.

 

Nutričná hodnota mladého jačmeňa

 

Jačmeň je vysokovýživná superpotravina plná vitamínov - vitamín A, vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B6, kyselina listová, vitamínu C (kyselina askorbová), vitamín E (alfa-tokoferol) a vitamín K (fylochinon). Obsahuje vysoké množstvo elektrolytov ako je horčík, fosfor a draslík spolu s ďalšími základnými minerálni ako je zinok, železo a vápnik. Zelený jačmeň je tiež bohatý zdroj silných antioxidantov, esenciálnych aminokyselín a prospešných enzýmov. Jačmeň dodáva telu potrebnú vlákninu a žiadny škodlivý cholesterol.

 

Mladý jačmeň a jeho výhody pre naše zdravie

 

Jačmeň môže byť konzumovaný ako šťava extrahovaná z klíčkov trávy alebo vo forme prášku sušeného jačmeňa. Prináša úľavu od nasledujúcich zdravotných obtiaží:

 

Vplyv antioxidantov: Tráva jačmeňa má výnimočný obsah antioxidantov. Spolu s vitamínom E a beta karoténom je jačmeň najúčinnejší zdroj enzýmu SOD (superoxid dismutáza) ktorý pomáha neutralizovať účinok kyslíkových voľných radikálov ktoré sú produkované v priebehu energetického metabolizmu. Ochrana pred týmito radikálmi bráni rozvoju celého radu chorôb.

2015-08-20_14-11-16

 

Ulcerózna kolitída: Tráva jačmeňa je účinná pri liečbe ulceróznej kolitídy pretože stimuluje účinok užitočných črevných baktérií. Pomáha pri zmiernení zápalu a ostatných pridružených symptómov spojených s ulceróznou kolitídou redukovaním škodlivých chemických látok v črevách. Jačmeň tiež pomáha pri fungovaní čriev a tým pomáha odstrániť nahromadené toxíny z tela.

 

Detoxikácia: Mladý jačmeň je vynikajúci prírodný detoxikátor. Očistná schopnosť je ešte výraznejšia pri odstraňovaní nahromadených škodlivých ťažkých kovov, vrátane olova ktoré môže spôsobiť poruchy správania a učenia najmä u detí. Hlavné zložky zodpovedné za detoxikáciu sú zinok, selén a meď. Okrem toho množstvo chlorofylu a beta karoténu v jačmeni stimuluje odstraňovanie odpadových látok ako sú hlieny a kryštalizované kyseliny. Rovnako podporuje metabolické procesy na posilnenie a detoxikáciu pečene.

 

Imunitný systém: Mladý jačmeň podporuje imunitný systém organizmu. Pravidelná konzumácia jačmeňa poskytuje požadované živiny ktoré sú nevyhnutné pre vyrovnanie optimálnej tvorby buniek imunitného systému v tele. Efektívny a silný imunitný systém bojuje proti infekcám a zabraňuje vzniku smrteľných ochorení.

 

Rakovina: Jačmeň je účinný proti rakovine vďaka sile enzýmu superoxid dismutáza. Ten má preventívny ale aj liečivý účinok proti nádorovým bunkám, rovnako ako aj iné zložky - bielkovina peridoxase a enzým catalase. Enzým catalase prítomný v jačmeni má schopnosť rozkladať a neutralizovať účinky toxického peroxidu vodíka, ktorý vzniká v priebehu dýchania a pomáhajú potláčať proliferáciu rakovinových buniek.

 

2015-08-20_14-09-03

 

Mladý zelený jačmeň kúpite aj v našom eshope...


Ďalšie výhody užívania mladého jačmeňa sa dozviete v pokračovaní článku TU.


Zdroj: www.organicfacts.net