Osoľte si život

Osoľte si život...

Denný prísun soli 5g za deň, ako sa často uvádza, je veľmi nepresný údaj, pretože ide o KONCENTRÁCIU soli, nie množstvo. Ľudia sa stravujú veľmi nezdravo, pretože jedlá sú často presolené, vo fastfoodoch je to samozrejmé. Množstvá hotových pokrmov je čistá katastrofa. A pritom soľ je tak potrebná pre správne fungovanie ľudského organizmu. V nemocnici v infúziách je tiež slaný roztok (0,9%). Proste elektrolyty a stopové minerály sú kľúčom pre energiu a správne fungovanie buniek a prenikaniu vody do buniek.

Ďalšou vecou je, že kochynská soľ je plná chemikálií a toxických látok, pochádzajúcich z procesu jej spracovania a z pridaných aditív aby ostala suchá a sypká. Tieto látky potom obklopujú každé jedno zrnko a po zjedení naopak pohlcuje vodu a má tendenciu dehydrovať.

Preto urobte niečo pre svoje zdravie a vymeňte kuchynskú a morskú soľ za klenot – Himalájsku soľ. Pochádza z Ázie, konkrétne z himalájskych hôr, ťaží sa v podzemnom dole Khewra v Pakistane. Nemusia sa do nej umelo pridávať nijaké látky ako do predchádzajúcich dvoch druhov, pretože už sama o sebe obsahuje veľa minerálov. 

Čo sa týka svojho zloženia, popri klasickom NaCl obsahuje aj iné prvky a zlúčeniny. Patria sem napríklad polyhalit (hydratovaný síran horčíku, draslíku a vápniku s prímesou železa).