Pistácie

Pistácie majú typickú zelenkastú farbu. Platí, že čím je plod zelenší, tím je kvalitnejší. Možno ich konzumovať surové alebo pražené. Sú veľmi dobré stráviteľné a majú čerstvú lahodnú chuť. U nás ich poznáme hlavne ako slaný snack, ale spôsoby ich využitia sú omnoho širšie. Sú dobrými prísadami do rôznych jedál a dezertov.

Pistácie a ich účinky
– Sú bohaté na vitamíny, vitamín B je dôležitý pre zdravú nervovú sústavu a svalové tkaniny, vitamín A a E pomáhajú pri detoxikácii organizmu.
–        Sú bohaté na horčík, ktorý pomáha absorbovať vápnik.
–        Antioxidanty v pistáciách spomaľujú proces starnutia.
–        Esenciálne amynokyseliny hlavne arginín pomáha zlepšovať imunitný systém a fenylalanín zlepšuje náladu, znižuje bolesť a obmedzuje chuť na jedlo.
–        Fytosteroly v pistáciách zabraňujú vstrebávaniu cholesterolu v črevách.
–        Zvýšená konzumácia pistáciových orieškov Vám pomôže zvýšiť aj príjem vlákniny, ktorá pomáha znížiť riziko vzniku srdcových ochorení a cukrovky.
–        Mangán je dôležitý pri tvorbe kostnej hmoty a pri metabolizme cholesterolu.
–        V pistáciách sa tiež nachádza beta-karotén, ktorý sa v tele premieňa na vitamín A a podporuje zdravie očí.

 
  • Radiť podľa:
  • 3 položiek celkom

Stránka 1/1

Prevádzkovateľ webu OnBoard spol., s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. VIAC INFORMÁCIÍ