Marhuľové jadrá horké 500 g Wolfberry

35080
Neohodnotené

Marhuľové jadrá horké 500g Wolfberry vynikajú veľmi horkou chuťou a vysokým obsahom vitálnych látok. Tieto látky majú svojou jedinečnou kombináciou priaznivý vplyv na ľudský organizmus, ale je potrebné striktne dodržiavať ich dávkovanie!

  • €4,03 €0,37 –9 %
  • NEDOSTUPNÉ
€3,66
Kategória: Semená
Hmotnosť: 0.5 kg
Balenie: 500g
 

Marhuľové jadrá obsahujú celý rad prospešných látok. Medzi najvýznamnejšie patrí amygdalin, ktorému sa niekedy nesprávne hovorí vitamín B17. Na ten sa vedci zamerali vďaka kmeňu Hunza, ktorý žije na pakistansko-indickom pomedzí. Členovia tohto kmeňa sa bežne dožívajú 100 rokov a pri skúmaní ich jedálnička sa zistilo, že hlavnú časť ich stravy tvoria marhule. Viac ako plodov si ale Hunzovia vážia ich jadierka, pretože podľa nich práve ony stoja za ich pevným zdravím.

Amygdalín dodáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý napríklad aj v mandliach, jadrách broskýň, čerešní, alebo sliviek. Jeho priaznivý vplyv na ľudský organizmus prechádza neustálymi výskumami a v súčasnosti sa zisťuje jeho vplyv na prevenciu vzniku nádorov. Každopádne sa využíva ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu, alebo proti nevoľnostiam. Telo sa ním ale môže predávkovať, pretože pri jeho trávení sa uvoľňuje toxický kyanovodík. Z tohto dôvodu by nemalo skonzumovať viac jadier, než je ich doporučené dávkovanie!

Sladké marhuľové jadrá možno chrúmať priamo alebo ich pridávať do müsli a rôznych cereálií. Výborné sú aj rozomleté a nasypané na rôzne kaše, ktorým dodajú charakteristickú orechovú chuť, ktorá je ale výnimočná.

Upozornenie: Marhuľové jadrá obsahujú amygdalín, ktorého štiepením vzniká kyanovodík, ktorý môže spôsobiť otravu! Dospelé osoby s telesnou hmotnosťou nad 60kg nesmie z bezpečnostných dôvodov užívať viac ako 3-5 jadier denne! U osôb s nižšou telesnou hmotnosťou než 60kg je potreba dennú dávku úmerne znižovať! Uchovávajte jadrá mimo dosahu detí, ktorým sa ich konzumácia neodporúča!

Odporúčané dávkovanie: Osoby nad 60kg 3-5 jadier denne, pričom u osôb s nižšou váhou sa musí denná dávka úmerne znižovať!

Nutričné ​​hodnoty na 100g: Energia: 2513kJ / 606kcal; Tuky: 51.2g - z toho nasýtené mastné kyseliny 4.2g; Sacharidy: 13.1g - z toho cukry 3.1g; Bielkoviny: 24.4g; Soľ: 0.02g; Vláknina: 4.3g;

Alergeny: bez alergenov

Krajina pôvodu: Čína
Obsah balenia: 500g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ webu OnBoard spol., s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. VIAC INFORMÁCIÍ