Marhuľové jadrá 100 g Wolfberry

31310
Neohodnotené

Marhuľové jadrá Wolfberry vynikajú veľmi horkou chuťou a vysokým obsahom vitálnych látok.

 • €0,86 €0,08 –9 %
 • NEDOSTUPNÉ
€0,78
Kategória: Semená
Hmotnosť: 0.1 kg
Balenie: 100g
Krajina povodu: Čína
Surovina: Marhule
 

Marhuľové jadrá obsahujú amygdalín, ktorému sa niekedy nesprávne hovorí vitamín B17. Okrem toho v nich nájdete aj kyselinu gama-linolénovú, linolovú, alebo vaccenocou. Z vitamínov v nich prevažuje vitamín B3 a vitamín A, z minerálov potom horčík, draslík a fosfor.

Na amygdalin sa vedci zamerali vďaka kmeňa Hunza, ktorý žije na pakistansko-indickom pomedzí, pretože členovia tohto kmeňa sa bežne dožívajú 100 rokov. Pri skúmaní ich stravy sa zistilo, že hlavnou súčasťou ich jedálneho lístka tvoria marhule. Viac než plodov si ale Hunzovia váži ich jadier, v ktorých sa vyskytuje už spomínaný amygdalín.

Amygdalin dáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý napríklad aj v mandliach, jadrách broskýň, čerešní, alebo sliviek. Jeho priaznivý vplyv na ľudský organizmus prechádza neustálymi výskumy a v súčasnosti sa skúma jeho vplyv na prevenciu vzniku nádorov. Každopádne sa využíva ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu, alebo proti nevoľnostiam. Isté je to, že telo sa ním môže predávkovať, pretože pri jeho trávení sa uvoľňuje toxický kyanovodík, preto by sa denne nemalo skonzumovať viac jadier než je ich doporučené dávkovanie!

Upozornenie
Marhuľové jadrá obsahujú amygdalín, ktorého štiepením vzniká kyanovodík, ktorý môže spôsobiť otravu! Dospelé osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg nesmie z bezpečnostných dôvodov užívať viac ako 1-2 jadra denne! U osôb s nižšou telesnou hmotnosťou ako 60 kg je potreba dennú dávku úmerne znižovať! Uchovávajte jadra mimo dosahu detí, ktorým sa ich konzumácia neodporúča!

Odporúčané dávkovanie:
Osoby nad 60 kg 1-2 jadrá denne, pričom u osôb s nižšou váhou sa musí denná dávka úmerne znižovať!

Nutričné ​​hodnoty v 100g horkých marhuľových jadier:
Energia: 2600 kJ / 640 kcal;
Bielkoviny: 12 g;
Sacharidy: 35 g - z toho cukry 0 g;
Tuky: 54 g - z toho nasýtené 0 g;
Vláknina: 12 g.

Minerály vo 100g horkých marhuľových jadier:
Draslík: 599mg;
Vápnik: 26 mg;
Horčík: 234mg;
Fosfor: 508mg

Alergény: bez alergénov
Krajina pôvodu: Čína
Obsah balenia: 100 g

Podobný produkt

 • Himalájska soľ ružová 250 g
  Himalájska soľ ružová Wolfberry 250g. Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov. Bez umelých anorganických aditív, chemického fluóru a jódu.
  €0,79 (–9 %)
  €0,72
 • Moruša biela Wolfberry 75 g
  Moruše   sú bohaté   na   živiny   a   vitamíny .  Plody   sa   konzumujú   priamo   samotné   alebo   sa   pridávajú do   jogurtova a  müsli. Obsah balenia:   75   g
  €0,84 (–4 %)
  €0,81
 • morusa biela bio 75 g wolfberry
  Moruša biela Wolfberry BIO 75 g. Netradičné sladká pochúťka vhodná ako na priamu konzumáciu, tak do müsli alebo jogurtov .
  €1,27 (–3 %)
  €1,23

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ webu OnBoard spol., s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. VIAC INFORMÁCIÍ