Amalaki kandizované 100 g

30627
Neohodnotené

Sušené ovocie s trstinovým cukrom s vysokým obsahom prírodného vitamínu C.
Podporuje imunitný systém a normálne trávenie. Sladené trstinovým cukrom.

  • €2,11 €0,19 –9 %
  • V externom sklade
€1,92
Kategória: Sušené ovocie
Hmotnosť: 0.1 kg
Balenie: 100g
Krajina povodu: India
Surovina: Amalaki
 

Amalaki (Phyllanthus emblica) je v Indii považované za posvätný strom a jeho plodom sa hovorí "nebeské ovocie". Celkom oprávnene! 100g týchto egrešov podobných plodov obsahuje totiž toľko vitamínu C ako 15 kg jabĺk, 2 kg pomarančov, alebo 6 kg banánov.

Amalaki je po tisícročia používané v ajurvéde. Podľa nej obsahuje päť zo šiestich chuťou zmyslového vnímania a to trpkosť, horkosť, kyslosť, sladkosť a ostrosť. Práve tieto chuti majú podľa ajurvédy vyrovnávať všetky tri energie - vatu, Pitt a Kapha a dodávajú lásku, šťastie a dlhovekosť.

Podľa ajurvédy podporuje Amalaki imunitný systém a normálne trávenie. Jedna stará legenda hovorí, že keď začal učenec Chyawan užívať plody Amalaki, tak si vyliečil všetky svoje neduhy a navyše sa dožil vďaka týmto plodom veľmi vysokého veku.

Obsiahnutým taninom, ktoré sú odvodené od gallových a ellagových kyselín sa pripisuje, že práve ony stoja za schopnosťou Amalaki posilňovať imunitný systém a podporovať normálne trávenie. Predtým sa mylne myslelo, že za týmito vlastnosťami stojí vitamín C, ale v skutočnosti môžu za priaznivé pôsobenie plodov Amalaki práve ďaleko stabilnejšie taníny.

Ovocie Amalaki obsahuje okrem spomínaného vitamínu C aj aminokyseliny, bioflavanoids, flavóny, polyfenoly, karotenoidy, tanín, chróm, zinok, meď, vápnik železo, fosfor, karotén, alebo vitamíny B1a B2.

Wolfberry kandizované Amalaki je s trstinovým cukrom, ktorý je charakteristický príjemnou, ľahko karamelovou chuťou, navyše obsahuje zdraviu prospešnú melasu. Kandizované Amalaki môžete konzumovať priamo, alebo pridávať do jogurtov, müsli, nápojov, ale aj do cukrárskych výrobkov.

Alternatívne názvy: Amalaki, amla, aamla, embilika lekárska, indický egreše, indická Srstka, nebeské ovocie, ajurvédsky ovocný plod, emblica officinalis, Phyllanthus emblica, indian gooseberry, emblica myrobalnu.

Zloženie: Amalaki, trstinový cukor

Krajina pôvodu: India

Obsah balenia: 100 g

Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ webu OnBoard spol., s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. VIAC INFORMÁCIÍ