BIO potraviny

bio

Naša BIO potraviny z celého sveta sú získavané z ekologického poľnohospodárstva, pričom biosuroviny pochádzajú od poľnohospodárov, ktorí sa v starostlivosti o svoje rastliny a pôdu obídu bez pesticídov a priemyselných hnojív. Pokiaľ sa jedná o produkty živočíšneho pôvodu, potom svojim zvieratám poskytujú dostatok kvalitného krmiva, starostlivosti a životného priestoru ako pre pastvu, tak aj pre odpočinok.


Bioprodukt
, je akákoľvek surovina rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorá pochádza z ekologického hospodárstva a je na ňu vystavený platný certifikát.

Organický je potravina vyrobená z produktov ekologického poľnohospodárstva za podmienok určených zákonom, ktorá spĺňa špecifické požiadavky na kvalitu a zdravotnú nezávadnosť (napr. Bez použitia umelých hnojív, škodlivých chemických postrekov či geneticky modifikovaných organizmov (GMO) a výrobkov na ich báze.)

Je možné vnímať bioprodukt a biopotravinu ako odlišné pojmy. Bioprodukt je surovina (alebo priama požívatina), ktorá môže byť rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorá vzišla z ekologického poľnohospodárstva. Ako bioprodukt možno certifikovať nielen suroviny pre výrobu biopotravín, ale aj zastavovať zvieratá, chovné zvieratá alebo suroviny pre nepotravinárske využitie. Organický je väčšinou spracovaným bioproduktov.

Pri ich výrobe nesmú byť použité umelé hnojivá, ošetrovacie prostriedy a iné látky, ktoré narušujú životné prostredie alebo sa v ňom prirodzene nevyskytujú. Producent bioproduktov musí mať uzatvorenú riadnu zmluvu o kontrole biokvality s úradne uznávanou kontrolnou organizáciou, ktorá u celého procesu výroby bioproduktov (prevádzky, sklady, baliarne, preprava) kontroluje dodržiavanie zákonom stanovených smerníc pre ekologické poľnohospodárstvo.
V prípade, že je producent certifikovaný ako BIO výrobca a pri výrobe sústavne a bez výnimky dodržiava predpísané smernice, je oprávnený svoj tovar označiť ako bioprodukt (organický). Jedná sa o tzv. Nadštandardy a môže sa jednať napr. O vyššie nároky na welfare zvierat alebo starostlivosť o prírodu. 

Najpredávanejšie

 • Radiť podľa:
 • 856 položiek celkom

Stránka 1/48

 • 56290 svaca krouzky jogurt 25 g amaranth 56290
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky jogurtové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereálie v podobe krehkého krúžku svetlej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobené prúžkami jogurtovej polevy....
 • 56291 svaca krouzky karamel 25 g amaranth 56291
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky karamelové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereália v podobe krehkého krúžku zlatistej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobený prúžkami tmavej...
 • 56301 svaca pecicky se skorici 25 g amaranth 56301
  Neohodnotené
  Desiatové sušienky so škoricou 25g Amaranth. Chrumkavé sušienky sú zdobené pufovaným láskavcom. Sušienky sú obalené v cukre a škorici. Ide o bezlepkovú potravinu.
 • 56292 svaca polstarky karamel 25 g amaranth 56292
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky karamelové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereálie v podobe krehkého krúžku zlatistej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobené prúžkami tmavej polevy.
 • 55900 datle cele 100 g medium 55900
  Neohodnotené
  Ďatle celé Medium100 g sú vynikajúcou maškrtou, ktorá je zároveň rýchlym zdrojom energie oplývajúcou obrovským množstvom sacharidov, vlákniny, vitamínov, minerálov a ďalších nutrične...
 • Slnečnicové semienko lúpané BIO Wolfberry 100 g
  1 hodnotenie
  Slnečnicové semienko Wolfberry BIO 100g . Chutná a zdravá semienka obsahujú esenciálne mastné kyseliny a celý rad vitamínov a minerálov .
 • Ražné vločky BIO Wolfberry 250 g
  1 hodnotenie
  Ražné vločky Wolfberry BIO 250g sú dobrým zdrojom vlákniny a minerálov. Sú vyrobené v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
  €0,49 (–4 %)
  €0,47
 • Chia semienka Wolfberry 100 g
  4 hodnotenia
  Wolfberry chia semienka (semená šalvie hispánskej) sú bohatým zdrojom omega-3 a 6 mastných kyselín, vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny.
  €0,53 (–4 %)
  €0,51
 • slzovka prazena cokoladova wolfberry 30 g
  Neohodnotené
  Slzovka pražená čokoládová Wolfberry 30 g je vynikajúca ľahká pochúťka s čokoládovou príchuťou, ktorá obohatí každý stôl! Je vhodná na priamu konzumáciu, ale aj na dochutenie jogurtov,...
 • Xantanová guma Wolfberry 100 gTip
  Neohodnotené
  Xantanová guma Wolfberry 100 g zlepšuje kvalitu pečiva a pôsobí ako emulgátor a prírodné stabilizátor. Vynikajúci nielen pre prípravu bezlepkových pokrmov.
  €0,57 (–4 %)
  €0,55
 • Raž celá BIO 200g, Wolfberry
  1 hodnotenie
  Raž celej Wolfberry BIO 200g je vhodné na naklíčenie, do polievok, nátierok, šalátov, či ako prísada pri pečení. Jedná sa o produkt ekologického poľnohospodárstva.
  €0,58 (–3 %)
  €0,56
 • Pohánka lúpaná BIO Wolfberry 200 g
  2 hodnotenia
  Pohánka lúpaná Wolfberry BIO 200 g z ekologického poľnohospodárstva. Ľahko stráviteľná, nutrične hodnotná a prirodzene bezlepková potravina.
  €0,66 (–12 %)
  €0,58
 • Hrozienka BIO Wolfberry 100g
  1 hodnotenie
  Hrozienka wolfberry BIO 100g SÚ nesírené , pestované na ekologické MERO . Táto   maškrta s vysokým obsahom energie, ktorú ocenia Nielen športovci .
  €0,61 (–3 %)
  €0,59
 • Himalájska soľ ružová 250 g
  1 hodnotenie
  Himalájska soľ ružová Wolfberry 250g. Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov. Bez umelých anorganických aditív, chemického fluóru a jódu.
  €0,64 (–3 %)
  €0,62
 • Horčičné semienko žlté BIO Wolfberry 200 g
  Neohodnotené
  Horčičné semienko žlté Wolfberry BIO 200g . Výborne hodí ako pre prípravu koreniacich zmesí a nálevov pri nakladaní zeleniny , tak ku klíčeniu .
 • ananas platky s prichutou jablka 100 g medium 1477847338
  Neohodnotené
  Ananás plátky s príchuťou jablka Medium 100 g sú sladené trstinovým cukrom a majú chuť i vôňu, v ktorej sa dokonale snúbi exotický ananás s dôverne známymi jablkami. Sú jedinečné miesto...
 • ananas platky s prichutoujahody 100 g medium 1477579911
  Neohodnotené
  Ananás plátky s príchuťou jahody 100g Medium sú sladené trstinovým cukrom a majú chuť i vôňu, v ktorej sa mieša jahody s ananásom. Sú vynikajúce miesto cukríkov, chipsov alebo sušienok a...
 • Arašidy wasabi Medium 100g Wolfberry
  2 hodnotenia
  Arašidy wasabi Medium 100g sú pikantné arašidy v chrumkavom cestíčku s japonským chrenom wasabi.
Ďalšie produkty
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.