BIO potraviny

bio

Naša BIO potraviny z celého sveta sú získavané z ekologického poľnohospodárstva, pričom biosuroviny pochádzajú od poľnohospodárov, ktorí sa v starostlivosti o svoje rastliny a pôdu obídu bez pesticídov a priemyselných hnojív. Pokiaľ sa jedná o produkty živočíšneho pôvodu, potom svojim zvieratám poskytujú dostatok kvalitného krmiva, starostlivosti a životného priestoru ako pre pastvu, tak aj pre odpočinok.


Bioprodukt
, je akákoľvek surovina rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorá pochádza z ekologického hospodárstva a je na ňu vystavený platný certifikát.

Organický je potravina vyrobená z produktov ekologického poľnohospodárstva za podmienok určených zákonom, ktorá spĺňa špecifické požiadavky na kvalitu a zdravotnú nezávadnosť (napr. Bez použitia umelých hnojív, škodlivých chemických postrekov či geneticky modifikovaných organizmov (GMO) a výrobkov na ich báze.)

Je možné vnímať bioprodukt a biopotravinu ako odlišné pojmy. Bioprodukt je surovina (alebo priama požívatina), ktorá môže byť rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorá vzišla z ekologického poľnohospodárstva. Ako bioprodukt možno certifikovať nielen suroviny pre výrobu biopotravín, ale aj zastavovať zvieratá, chovné zvieratá alebo suroviny pre nepotravinárske využitie. Organický je väčšinou spracovaným bioproduktov.

Pri ich výrobe nesmú byť použité umelé hnojivá, ošetrovacie prostriedy a iné látky, ktoré narušujú životné prostredie alebo sa v ňom prirodzene nevyskytujú. Producent bioproduktov musí mať uzatvorenú riadnu zmluvu o kontrole biokvality s úradne uznávanou kontrolnou organizáciou, ktorá u celého procesu výroby bioproduktov (prevádzky, sklady, baliarne, preprava) kontroluje dodržiavanie zákonom stanovených smerníc pre ekologické poľnohospodárstvo.
V prípade, že je producent certifikovaný ako BIO výrobca a pri výrobe sústavne a bez výnimky dodržiava predpísané smernice, je oprávnený svoj tovar označiť ako bioprodukt (organický). Jedná sa o tzv. Nadštandardy a môže sa jednať napr. O vyššie nároky na welfare zvierat alebo starostlivosť o prírodu. 

Najpredávanejšie

 • Radiť podľa:
 • 845 položiek celkom

Stránka 1/47

 • 56290 svaca krouzky jogurt 25 g amaranth 56290
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky jogurtové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereálie v podobe krehkého krúžku svetlej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobené prúžkami jogurtovej polevy....
 • 56291 svaca krouzky karamel 25 g amaranth 56291
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky karamelové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereália v podobe krehkého krúžku zlatistej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobený prúžkami tmavej...
 • 56301 svaca pecicky se skorici 25 g amaranth 56301
  Neohodnotené
  Desiatové sušienky so škoricou 25g Amaranth. Chrumkavé sušienky sú zdobené pufovaným láskavcom. Sušienky sú obalené v cukre a škorici. Ide o bezlepkovú potravinu.
 • 56292 svaca polstarky karamel 25 g amaranth 56292
  Neohodnotené
  Desiatové krúžky karamelové 25 g Amaranth. Raňajková bezlepková cereálie v podobe krehkého krúžku zlatistej farby, na povrchu s pufovaným láskavcom a ozdobené prúžkami tmavej polevy.
 • 55900 datle cele 100 g medium 55900
  Neohodnotené
  Ďatle celé Medium100 g sú vynikajúcou maškrtou, ktorá je zároveň rýchlym zdrojom energie oplývajúcou obrovským množstvom sacharidov, vlákniny, vitamínov, minerálov a ďalších nutrične...
  €0,46 (–9 %)
  €0,42
 • Slnečnicové semienko lúpané BIO Wolfberry 100 g
  1 hodnotenie
  Slnečnicové semienko Wolfberry BIO 100g . Chutná a zdravá semienka obsahujú esenciálne mastné kyseliny a celý rad vitamínov a minerálov .
 • slzovka prazena cokoladova wolfberry 30 g
  Neohodnotené
  Slzovka pražená čokoládová Wolfberry 30 g je vynikajúca ľahká pochúťka s čokoládovou príchuťou, ktorá obohatí každý stôl! Je vhodná na priamu konzumáciu, ale aj na dochutenie jogurtov,...
 • Raž celá BIO 200g, Wolfberry
  1 hodnotenie
  Raž celej Wolfberry BIO 200g je vhodné na naklíčenie, do polievok, nátierok, šalátov, či ako prísada pri pečení. Jedná sa o produkt ekologického poľnohospodárstva.
  €0,58 (–3 %)
  €0,56
 • Chia semienka Wolfberry 100 g
  4 hodnotenia
  Wolfberry chia semienka (semená šalvie hispánskej) sú bohatým zdrojom omega-3 a 6 mastných kyselín, vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny.
  €0,66 (–9 %)
  €0,60
 • Bylinný sirup Goji 250 ml Klášterní officína
  Neohodnotené
  Horčičné semienko žlté Wolfberry BIO 200g . Výborne hodí ako pre prípravu koreniacich zmesí a nálevov pri nakladaní zeleniny , tak ku klíčeniu .
 • ananas platky s prichutou jablka 100 g medium 1477847338
  Neohodnotené
  Ananás plátky s príchuťou jablka Medium 100 g sú sladené trstinovým cukrom a majú chuť i vôňu, v ktorej sa dokonale snúbi exotický ananás s dôverne známymi jablkami. Sú jedinečné miesto...
 • ananas platky s prichutoujahody 100 g medium 1477579911
  Neohodnotené
  Ananás plátky s príchuťou jahody 100g Medium sú sladené trstinovým cukrom a majú chuť i vôňu, v ktorej sa mieša jahody s ananásom. Sú vynikajúce miesto cukríkov, chipsov alebo sušienok a...
 • Arašidy wasabi Medium 100g Wolfberry
  2 hodnotenia
  Arašidy wasabi Medium 100g sú pikantné arašidy v chrumkavom cestíčku s japonským chrenom wasabi.
 • Cesnak mletý BIO 50 g
  Neohodnotené
  Cesnak mletý Wolfberry BIO 50 g je pomocník, ktorý je okamžite po ruke. Zachováva si svoju pôvodnú vôňu, silu a čerstvú chuť. V BIO kvalite.
  €0,66 (–5 %)
  €0,63
 • Jačmenné vločky Wolfberry BIO 250g
  Neohodnotené
  Jačmenné vločky Wolfberry BIO 250g sú ľahko stráviteľné a nutrične veľmi hodnotná potravina, ktorú oceníte pri príprave kaší, müsli a rôznych plniek alebo bezmäsitých karbonátky.
 • 56298 medove lizatko s karobem 10 g amaranth 56298
  Neohodnotené
  Medové lízatko s karobom 10g Amaranth. Ideálna sladká bezlepková pochúťka ak vás práve prepadne chuť na sladké. Medové lízatko s karobom je vhodné pre každého aj pre tých najmenších.
 • Ražné vločky BIO Wolfberry 250 g
  1 hodnotenie
  Ražné vločky Wolfberry BIO 250g sú dobrým zdrojom vlákniny a minerálov. Sú vyrobené v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
  €0,73 (–10 %)
  €0,66
 • ananas platky 100 g medium 1477907522
  Neohodnotené
  Ananás plátky 100 g Medium sú sladené trstinovým cukrom a zachovávajú si úžasnú vôňu čerstvých plodov ananásu. Sú výborné miesto cukríkov, chipsov alebo sušienok a oceníte ich aj pri...
Ďalšie produkty
Prevádzkovateľ webu OnBoard spol., s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. VIAC INFORMÁCIÍ